Відбувся перший відкритий турнір зі снайпінгу на кубок Нацгвардії України
 

16-17 липня під Києвом відбувся Перший відкритий турнір зі снайпінгу на кубок Національної гвардії України. Такого турніру стрілецька спільнота чекала давно. Адже до цього всі подібні змагання були або закритими (серед силовиків), або напівпідпільними-напівлегальними, коли група однодумців знаходила віддалену місцину і вправлялася там, намагаючись не привертати зайвої уваги. Власне, офіційні стрільбища, які дозволяють працювати на відстані понад 300 метрів на сьогоднішній день в Україні доступні лише силовикам.

Декілька слів про організаторів

Потрібно відзначити командування Національної гвардії України, яке не просто прихильно поставилося до ідеї відкритого турніру, але і активно включилося в організаційну роботу по його проведенню. Співорганізаторами турніру також виступили Українська стрілецька асоціація та Ukrainian Sniper.

Взагалі потрібно відмітити той прогрес, якого НГУ досягла за останні пару років. Тут йдеться навіть не стільки про рівень підготовки та озброєння (залишимо цю тему офіційним речникам НГ), скільки про відкритість і взаємодію з суспільством. Національна гвардія дійсно претендує на статус структури, яка служить суспільству – і відкрита до діалогу з громадянами.

Учасники та формат

13693028_980519565399136_505502010424641441_oІнтерес до турніру був просто неймовірний, тому реєстрація на турнір була закрита дочасно, і нам довелося відмовляти тим, хто не встиг зареєструватися до 8 липня. Адже кількість осіб, що подали заявки на участь досить швидко сягнула 60 – максимуму, який міг вмістити полігон. Загалом у турнірі взяло участь 62 стрільця: з них 50 цивільних і 12 силовиків.

Стрільці, що взяли участь у турнірі були з усієї країни. На рубежі зустрілися Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів, Івано-Франківськ, Вінниця, Сєвєродонецьк.

Показово, що в турнірі взяли участь представники практично всіх українських стрілецьких організацій, які займаються високоточною стрільбою та снайпінгом. Так серед учасників, окрім Української стрілецької асоціації та Українського снайперу, можна було зустріти представників Української Школи Снайпінгу, Combat-ua, «Дикого поля», стрілецького клубу «Люфа».

13767238_980520052065754_3853300469434049844_oЩе однією унікальною рисою турніру стало те, що вперше цивільні отримали змогу позмагатися з військовими – за військовими стандартами. Суддівська бригада була сформована з професійних снайперів Сил Спеціальних Операцій. Вони ж і розробляли вправи, спираючись на власний досвід участі у вітчизняних та міжнародних змаганнях серед військових. Усі учасники відзначили високий рівень вправ. Для прикладу: двома пострілами поцілити дві зубочистки на відстані 60 м; розбити куряче яйце на 240 м; поцілити в 20 сантиметровий гонг на відстані 240 метрів, після фізичного навантаження тощо.

Додайте сюди виснажливу спеку та мінливий поривчастий вітер – і ви отримаєте приблизне уявлення про хід змагань.

16 липня, в перший день турніру, учасники відстріляли поліцейський та військовий снайпінг (до 350 м і до 750 метрів відповідно). Обов’язковою умовою для всіх учасників була участь в категорії «Police», адже в «Military» бали за поліцейський та військовий снайпінг підсумовувалися – вигравав той стрілець, який за відстрілом обидвох категорій сумарно набирав максимум. А 17 липня стало днем снайперських дуелей та підведенням загальних підсумків.

Окремої подяки заслуговує суддівський корпус. Який не лише ретельно попрацював над мішенною обстановкою і продумав виважені та цікаві вправи, але й відсудив об’єктивно та чітко.

Призери

13667729_980519952065764_8187332693026489894_oПризові місця розподілилися наступним чином:

Перше місце з дисципліни «Поліцейський снайпінг» посів представник організації Ukrainian Sniper; Перше місце з дисципліни «Військовий снайпінг» завоював ветеран спецпідрозділу СБУ «Альфа», представник Української стрілецької асоціації; снайперську дуель також виграв представник «Альфи»; кращим стрільцем турніру став представник спецпідрозділу Національної гвардії «Вега».

З одного боку можна сказати, що великих сюрпризів не сталося, адже практично всі перші місця залишилися за спецпризначенцями. З іншого боку, треба пам’ятати про те, що цивільні на рівні змагалися з силовиками, для яких снайпінг не тільки хобі, але й робота. А при поточній ситуації війни – робота, можна сказати, щоденна. Війна завжди дає прориви в розвитку медицини та науки – і так само вона стимулює розвиток професійних вмінь та навичок серед силовиків. Тож нам варто порадіти за професійний рівень захисників країни, який продовжує зростати.

Проте потрібно сказати, що цивільні стрільці склали гідну конкуренцію військовим і ділили з ними п’єдестал. Так, перше місце в категорії «Рolice» виборов цивільний. Порадувала також участь у турнірі двох представниць прекрасної статі, одна з яких посіла третє місце в категорії «Military».

Загалом рівень учасників змагань був настільки високим, що навіть програш не розцінювався як поразка. І це, безумовно, радує.

Спонсори

13691004_980520185399074_6969874954475151747_oОдразу зауважимо: жоден з учасників при реєстрації не запитував про призовий фонд – всім вистачало внутрішньої мотивації. Втім приємною несподіванкою стала майже миттєва реакція комерційних структур, які заявили про готовність підтримати турнір. Нам дуже приємно, що українські виробники зброї та аксесуарів до неї, продавці зброї розуміють важливість таких заходів і підтримують їх.

Генеральним спонсором заходу виступив мисливський бутик Арм Еліт, який надав подарункових сертифікатів на загальну суму в 40 000 гривень (по 10 000 гривень за перше місце в кожній дисципліні + кращому стрільцю турніру). Український виробник зброї, компанія «Зброяр» надала гвинтівку Z-15 для розіграшу серед учасників. Збройовий магазин «Ствол» також порадував сертифікатами – на загальну суму 15 тисяч гривень. І ще одним бонусом призерам стали тактичні подарунки на загальну суму 9 000 гривень від магазину UTactic.

Також з організаторами сконтактували представники львівського стрілецького клубу «Люфа», які налагодили власне виробництво лож для снайперських гвинтівок. Їхнім подарунком кращому стрільцю стала ложа для гвинтівки Remington 700.

Замість післямови

13737498_980519755399117_7204146715661256300_oВарто сказати, що зброя стрільців на турнірі була досить різноманітна, на змаганнях можна було зустріти і бюджетну китайську Norinco, і гвинтівку Мосіна, бестселлер Remington 700, українські гвинтівки Zbroyar, японські Howa, фінські Sako, німецькі Blazer, траплялись і такі “монстри” як Accuracy International AX та Stealth Recon Scout.

Проте на турнірі усе вирішувало не «залізо», тобто калібр чи модель гвинтівки з прицілом, а перш за все майстерність та досвід стрільця. У системі «зброя – стрілець» головним завжди є людина, тож для перемоги потрібно бездоганно знати власну гвинтівку і траєкторію кулі. Вміти швидко й вправно займати позицію, вносити поправки, стріляти і коригувати себе самостійно. Сподіваємось, що турнір дав стрільцям унікальний досвід, безліч приводів подумати й переосмислити власні підходи, навички і ставлення до тренувань.

Крім того, Перший відкритий турнір зі снайпінгу став свого роду живим форумом, де зустрілися стрільці, виробники та продавці зброї. Отже кожна вільна від прав хвилина була присвячена спілкуванню. Досвід силовиків, зброярів і цивільних поєднувався між собою, відкриваючи кожному додаткові грані снайпінгу.

Українська стрілецька асоціація