2016 Winter Sniper Challenge: огляд першого відбіркового турніру зі снайпінгу
 

Перший відбірковий турнір 2016 Winter Sniper Challenge, організований Українська стрілецька асоціація, відбувся. І став подією серед українських високоточників. Цьому сприяло декілька факторів: якість стрільбища, рівень вправ і вміння самих учасників.

15304261_711790638986076_1106226769803887003_o
А тепер про кожний з цих факторів детальніше.

Стрільбище

Спортивно-стрілецький комплекс Української стрілецької асоціації (ССК УСА), розташований в Нових Петрівцях на базі Національної гвардії України, є сьогодні, вірогідно, єдиним стрільбищем такого роду, що доступне для цивільних стрільців. Унікальним його робить розташування (фактично, межа Києва) і наявність різних відстаней для стрілецьких занять: від пістолету і рушниці – до карабіну і снайперської системи. Якщо місця для тренувань в дисциплінах пістолет/рушниця/карабін ще можна знайти, то наявність хороших (і легальних!) полігонів для цивільного снайпінгу – це велика рідкість на теренах вітчизни. На ССК УСА снайпери можуть вправлятися на відстанях до 850 метрів. І зараз це, напевно, єдине і найбільше подібне легальне стрільбище в країні.

15326274_1113662618751496_926872538607751240_o

Спортивно-стрілецький комплекс працює у двох форматах – клубному і турнірному. Учасники клубу ССК УСА отримують доступ на стрільбище, де одночасно можуть займатися в різних дисциплінах до 50 стрільців. На додачу до різноманітних відстаней (від 10 до 850 метрів), спортивно-стрілецький комплекс пропонує послуги досвідчених інструкторів, пільгові умови участі в заходах клубу і низку ексклюзивних пропозицій на кшталт нічних стрільб (в т.ч. – зі снайпінгу) і стрільб по рухомих цілях.

Також на ССК планується регулярне проведення турнірів та інших спортивно-стрілецьких заходів. Доступ на частину яких буде відкритим, але преференції в реєстрації та вартості участі отримають члени клубу.

Турнір 2016 Winter Sniper Challenge, який відбувся 10 грудня, став першим з серії трьох відбіркових турнірів, що завершаться восени 2017 року проведенням безпрецедентного для України закритого снайперського турніру Ukrainian Sniper Competition.

Турніри

Протягом зими 2016-літа 2017 заплановано три відбіркові турніри: Winter Sniper Challenge, Spring Sniper Challenge та Summer Sniper Challenge. Учасники турнірів, які наберуть максимальну кількість балів, будуть запрошені до участі в закритому заході Ukrainian Sniper Competition, що відбудеться восени 2017 року. Там вони зможуть позмагатися не тільки між собою – кращими з кращих – але й з найпрофесійнішими снайперами України, в т.ч. – учасниками бойових дій.

Залікова таблиця працює за принципом «копилки»: всі бали сумуються. Чим більше балів – тим вірогідніша участь в Ukrainian Sniper Competition. Це дає шанси учасникам змагань «наздогнати бали» на турнірах 2017 Spring Sniper Challenge та 2017 Summer Sniper Challenge – та вибороти собі місце у фінальному заході. Неучасть в одному з відбіркових турнірів може посунути лідерів зі свого місця. І навпаки – хоч і невеликий, але стабільний результат у всіх трьох турнірах наближає стрільця до участі в закритому змаганні.

15493492_711790625652744_2647242235237011850_o

Відповідно, вправи на відбіркових турнірах не є – і не можуть бути – простими. В розробці вправ суддівська бригада орієнтувалася на стандарти міжнародних змагань зі снайпінгу, в яких вони особисто брали участь. Організатори 2016 Winter Sniper Challenge, готуючи вправи, керувалися простим, але ефективним правилом: хочеш стати кращим – змагайся з кращими, і за найвищими стандартами. Тож всі завдання, з якими стикнулися стрільці на цьому турнірі, і ті, з якими стикнуться на наступних, є доробком міжнародного снайперського досвіду.

Так, деякі учасники казали, що їм хотілося би менше «нестандартів» і більше «стандартів на дальняк». Але снайперські турніри намагаються максимально відтворити реальні умови роботи снайперів, де «нестандарти» складають ледь не 70%. Для комфортної стрільби є бенчрест, а снайпінг означає певні незручності. Отже, можна прогнозувати, що на наступних турнірах кількість «незручностей» не зменшиться. Тож, хто проінформований – той озброєний. У всіх сенсах цього старого прислів’я.

Учасники

Учасники турніру 2016 Winter Sniper Challenge навряд чи вимагають окремого представлення. Українська високоточна тусовка є порівняно невеликою і всі стрільці більш-менш знайомі між собою. Тим не менше, приємно було побачити на заході ветеранів спецпідрозділів «Альфа» й «Омега», співробітників УДО, офіцерів – дійсних і запасу – МВС, учасників добровольчого руху і представників громадських організацій – Українська Школа Снайпінгу та Combat-ua. Стрілецький клуб ЛЮФА / Shooting club LUFA був присутній цього разу в якості глядачів, але ложі, які виготовляє клуб, «змагалися» в турнірі на системах окремих учасників. Можна стверджувати, що турнір зібрав цвіт вітчизняної високоточки. І це показово.

Варто сказати пару добрих слів і про тих, чия допомога та підтримка були винятково важливими при підготовці 2016 Winter Sniper Challenge. Це консалтингова компанія у сфері безпеки Blackthorn Strategic, яка серед іншого, проводить регулярні курси зі снайпінгу. І Національна Гвардія України, яка вже не вперше співпрацює з громадськими організаціями в ініціативах, спрямованих на популяризацію спортивно-стрілецького спорту та розвиток патріотизму.

15493302_1114640608653697_6805359360036859960_o

Навряд чи є сенс писати про те, як розподілилися призові місця. Учасники все знають і так, а неучасникам позивні і номери все одно мало що повідомлять. Скажемо лише те, що переможці представили майже весь спектр сучасного українського снайпінгу: від спецпризначенців до цивільних і організацій, чию заслугу у підготовці фронтових снайперів важко переоцінити.

На останок трохи статистики. Безумовним лідером серед калібрів турніру став 308 Win. Що цілком природньо, враховуючи найоптимальніше співвідношення характеристик калібру та його вартості до тих відстаней, на яких проходили змагання. Серед 308-го першість поділили між собою старий-добрий Remington 700 та гвинтівки Zbroyar – Зброяр (болтовики та напівавтомати). Не бракувало і Sako TRG – ця гвинтівка стала третьою за популярністю серед стрільців. В турнірі фігурували також Blaser, засвітилося декілька Tikka T3, SRS 338 і навіть одна М14.

Отже, до зустрічі навесні – на другому відбірковому турнірі 2017 Spring Summer Challenge!

Українська стрілецька асоціація


Сергій Люфа про турнір:

Перший з трьох етапів снайперських змагань, що закінчаться участю в змаганнях з кращими снайперами спецпідрозділів України закінчився. Таблиці, висновки та аналітика ще будуть, поки враження.

Перше це погода, прогноз не справдився, чому всі були безмежно раді, звичайно під дощем стріляти було б значно цікавіше, про те матінка природа на тренуванні всіх учасників та їх зброю перетворювала на льодяні скульптури. Тож на сьогодні все було добре. Температура 6-8 градусів вище нуля, небо було зі суцільною хмарністю і вітер мінливий на початку змагань 2-4 м/с з коротенькими періодами тиші. Вітер то звичайно чортяка, який живе сам по собі, гуляючий та мінливий та ще і любить покрутити коли якусь перешкоду зустріне.

Почнемо з опису стрільбіща… Змагання проходили в двох обвалованих напрямках з довжиною валів до 300 метрів. По лівій стороні стояв ліс який тягнувся до 850 метрів і повертав буквою “Г” праворуч. На стрілецькому рубежі вітер відчувався як зустрічний з коливаннями напрямку від 10.30 до 13.30. Далі з вітром було цікавіше, гонги на відстанях 700 та 850 метрів вже були за межами валів, а кут лісу давав цікавий поворот вітру, тому на жаль багато стрільців обстріляли гонги з правої сторони. Багато сплесків від куль по нижньому краю чи під мішенню – це вже був наслідок нашої загальної біди, бо в нас практично нема де легально стріляти далі ніж 300 м. Тому можливість взяти участь в тренуванні на полігоні зіграло роль своєрідного бонуса, яким теж було не просто реалізувати.

Стрільби з різних положень та мілкі цілі це вже проста практика насиджування та вистоювання на додачу з психологічним навантаженням.

Дякуємо організаторам змагань Blackthorn Strategic та Українській стрілецькій асоціації, приймаючій стороні – Навчальному центру НГУ, суддям та самим стрільцям, які взяли участь. “Люфа” завжди підтримує все, що на користь мистецтву стрільби та захисту України.

Точність – не випадковість!