Трохи про любов ресівера і ложі
 

Про вкладку. В даному випадку про контакт між ствольною коробкою, ресівером і ложею.

В цьому випадку розглянемо укладку круглого ресівера в заводські ложі. Головне завдання – це щоб ресівер якій відчуває різноспрямовані коливання при пострілі був надійно закріплений в ложі. Це досягається якомога більшою площею опори. Як приклад візьмемо гвинтівку Remington 700 Polis i три ложі від різних виробників:

  • перша рідна для даної моделі зброї ложа від HS Precision
  • друга МDТ LSS
  • і третя “Люфа“.

Найцікавіше на перший погляд виглядає ложа від HS, в ній місце укладання ресівера кругле і має бути найкращим, в МDТ теж на перший погляд є акуратне напівкругле фрезерування. “Люфа” виглядає як сильно спрощений варіант: дві поверхні заточені під 60 градусів до вертикальної осі. Перевіряти укладку будемо найвірнішим і надійним способом – по відбитку. Для цього коптимо тонким шаром над свічкою ресивер Рема і по черзі укладаємо в ложі.

Результат можете спостерігати на фотографіях. Хоч як би радували око напівкруглі фрезерування, ресівер не лежить на них всією поверхнею. У всіх трьох випадках він спирається в ложі лініями на кожній зі сторін. У ложі МDТ опорних поверхонь менше всіх, у HS і “Люфа” вони рівні і практично збігаються з їх видалення від центру кола ресівера.

Ще цікавіша картина в гвинтівках у яких ствольні коробки більш складної форми і мають кілька опорних поверхонь різної форми. Наприклад, як у гвинтівок Везербі Марк 5. В них ствольна коробка має після лапи віддачі прямокутну рівну площину до початку шахти магазину, а після йде звичайна кругла форма. В цих гвинтівках опорні поверхні мають контакт або в місці, де ствольна коробка круглої форми, або тільки прямокутною частиною ресівера. Такі ложі просто потребують вкладання ресівера в ложу та заповнюючи вільний простір різними мастиками чи сумішами.

ЛЮФА

DSC_0717 DSC_0720 DSC_0724


МДТ

DSC_0727 DSC_0728


 HS – Precision

DSC_0735

DSC_0736 DSC_0739


Везербі марк 5

DSC_0654 DSC_0655

DSC_0516 DSC_0657