Трохи анатомії – Тікка Т3х
 

Тікка – фінський погляд на бюджетну гвинтівку. Для того щоб не втрачати брендовості і фірмових фішок гвинтівок Сакко, було вирішено відродити марку Тікка як спрощену версію Сакко.

У 2003 році вийшли в світ гвинтівки Тікка. На початку всі звикали до самої “бюджетності” в фінському розумінні. Дратували пластикова скоба спускового гачка і пластиковий наконечник, який закриває хвостовик затвора, він ще й якось невпевнено тримався.

Ще одна з особливостей, яка в той час не часто зустрічалась – це лапа віддачі, яка розміщувалася в самій ложі. Але, власне, така ж конструкція була і у гвинтівок Сакко. Так що можемо віднести це до особливостей конструювання фінського зброї.

До речі, ствольна коробка робиться в одному розмірі для всіх калібрів під які випускається гвинтівка. Такого поняття як довга або коротка група затвора для Тікка немає.

У 2016 році відбулося оновлення модельного ряду Тікка і вийшли гвинтівки з позначенням Тікка Т3х.

Як прийнято зараз створено багато варіантів однієї моделі. Різні ложі, довжина ствола і його контур, наявність чи відсутність рейки Вівера на ствольній коробці, різьблення на стволі.

Основа все ж залишається одна. І вона в наших фотографіях.

ф1

Загальне фото гвинтівки справа

ф 2

Загальне фото гвинтівки зліва

ф 3

Гвинтівка в розібраному стані

ф 4

ф 4.1

Ствольна коробка (ресівер) досить міцна, в верхній частині монолітна. Єдині вирізи в ній – це вікно для екстракції гільзи та виріз в ніжній частині під подачу набоїв з магазину. Виріз під магазин єдиний як для малих та середніх патронів, так і для деяких магнумів. Спусковий механізм зібраний в єдиному блоці і зафіксований міцним гвинтом. В передній частині корпусу УСМ торцевий гвинт, який регулює зусилля спуску.

ф 5 ф 5.1

Рейка Вівера встановлена рівно без нахилу, на ствольну коробку поверх проточеного ластівчиного хвоста 11 мм. Приємно, що прикручена грунтовно на 5 гвинтів та 2 штифта. Але дуже низька, так що встановлюючи приціл з об’єктивом від 50 мм, краще не ризикувати з низькими кільцями.

ф 6

Затвор, загальний вигляд. Рукоятка затвору вставлена в паз, що є більш міцним, аніж пайка. В задній частині індикатор заведення бійка. Хвостовик завтору прикритий металевим ковпачком.

ф 7

Не часто зустрінеш в бюджетної зброї щоб обидва бойові упори затвора мали однакові і рівномірні місця контакту з бойовими упорами ствольної коробки.

ф 8

Дзеркало затвору покрито жовтуватим напиленням, від виробника даних по ньому немає. Зуб зацепу викидача поруч з бойовим упором затвора.

ф 9 ф 9.1

Ложа зсередини

Немає нічого несподіваного, лапа віддачі в ложі вставлена, з не великим зусиллям виймається. Дві втулки з різьбленням, причому на досить великих відстанях один від одного.

ф 10

Приклад. В даній моделі місце регульованого гребеня прикладу займає нерегульована накладка. Приємний потиличник, в міру пружний і добре тримає форму, не регулюється. Для зміни довжини прикладу використовуються накладки, в комплекті їх дві товщиною по 3 мм кожна. Тож на такому дріб’язку економія.

ф 11

Знімна рукоятка (в комплекті додаткових немає)

ф 12

Ложа симетрична, однаково підходить для правші та лівші

ф 13

Скоба спускового гачка і шахта магазина металеві. Магазин свій фірмовий, дворядний з виходом одного патрона. Потужна двухсторння клавіша скидання магазину виступає за габарити спускової скоби і доступна для управління вказівним пальцем руки, яка стріляє. Зазвичай так тюнінгують напівавтоматичні карабіни для швидкісної перезарядки. З лівої сторони ствольної коробки кнопка зупинки завтору.

ф 14

Ложа в районі патронника щільно контактує зі стволом, далі ствол вільний і має хорошим зазором (між ложею і стволом).

ф 15

Ствол і цівка: помітно якій великій зазор між ними біля кінця цівки.

ф 16

Дульний зріз, воронка і корона. Діаметр ствола спочатка різьби 20мм, різьба на стволі м18х1

На фото гвинтівка Тікка Т3Х в калібрі 6.5 Creedmoor, ствол і ствольна коробка з нержавіючої сталі, ствол 26′.