Як закріпити базу для оптичних прицілів так, щоб не падала кучність?
 

Практично завжди можна зустрітись з тим, що придбавши гвинтівку в якій завод-виробник встановив базу під кронштейни оптичних прицілів за якийсь час стрілець помічає, що кучність стрільби падає. Якщо він уважно подивиться, то однією з причин може бути послаблення гвинтів, які кріплять оптичний прилад на ствольній коробці зброї.

Причин може бути декілька: перша – що гвинти кріплення баз для кріплень оптики не ставляться на фіксатор для різьбових з’єднань; друге – в місця контакту потрапляє масло, яке при стрільбі працює як гідравлічний посилювач коливань.

фото 1 фото 2

3,1

Типова картина коли знімаєш базу для кріплень оптичного прицілу. В процесі експлуатації до заводського мастила додається все те, чим стрілець користується при обслуговуванні зброї.

Варіантів вирішення декілька: перше – звичайно ретельно протерти ресівер і базу та встановити на місце і обов’язково скористатись фіксатором для різьбових з’єднань. Бажано таким, що все ж допускає можливість роз’єднання при застосуванні більшого зусилля, аніж при затягуванні гвинтів. Можливо цей фіксатор додатково нанести і на поверхні баз, які контактуватимуть з місцем на ресівері. Фіксатор полімеризуючись заповнить мікропори та щіліни, які є між ресівером та базою. Звичайно перед нанесенням фіксатора краще знежирити місця контакту.

Якщо вже є бажання, то можливий варіант використання клею, який буде додатковою гарантією від зміщення бази кріплення під час довгострокової експлуатації.

Є великий вибір двоскладових епоксидних клеїв. Зверніть увагу при виборі:

  • він повинен бути призначений для склеювання металів
  • не давати усадці при застиванні
  • температурний режим, при якому клей не погіршує своїх якостей повинен відповідати температурі, до якої може розігрітись зброя під час використання. Скажемо так що якщо буде вказаний діапазон температури для клею від -10 і до +30 градусів то він вам не підійде.
  • бути досить пластичним при замішуванні і мати час початку полімерізації від 10 хвилин. Інакше при затягуванні гвинтів кріплення бази клей просто може завчасно почати застигати і база не ляже на відповідну поверхню на зброї.

фото 5

5,,1

Початок робіт – відмічаємо контури планки на зброї. Можемо обклеїти паперовим скотчем частини зброї, щоб унеможливити попадання клеючої суміші.

фото 6

фото 7

Обережно зачищаємо та знімаємо поверхню захисного покриття на зброї та планці в визначених межах. При цьому зачищених місць не торкаємось руками і оберігаємо від попадання пилу, мастил та жирів.

Для магнумів може ще бути варіант, при якому на місцях нанесення клею робляться невеликі канавки куди буде заходи клей при затисканні. В такому випадку якість склеювання покращується.

Папером чи ганчіркою пропитаною ВД-40 чи мурашиним спиртом заповнюємо місця, де висверлені отвори гвинтів кріплення. Так отвори під другій гвинт часто висверлені між початком ствола і бойовими упорами ресівера. Якщо туди попаде клей і застигне то затвор просто не буде закриватись.

Акуратно нанести фіксатор різьби в отвори для гвинтів, або на самі гвинти.

фото 8

Розвести і нанести клей на планку для кріплення оптичних приладів.

фото 9

Затягнути рівномірно гвинти, видавлену суміш зняти ганчіркою з ВД-40 або мурашиним спиртом, ретельно повитирати місця виходу клею в середину ресівера.

Дати час для повної полімеризації (як вказано в інструкції до вашого клею) і потім їхати на пристрілку. 😉