Загальні Принципи


Спостерігаючи за розвитком стрілецької справи в Україні, ми помітили певну вільну нішу у форматах змагань. З одного боку – досить складні в технічному плані змагання по стрільбі типу F-Class та ELRS, з іншого боку – динамічні змагання PRS, які теж потребують неабиякої фізичної підготовки.

Що ж робити стрільцям початківцям? Де починати? Ми часто чули думку: “немає сенсу їхати, буду в кінці турнірної таблиці”. Звісно завжди заперечували. Треба їхати, вчитись, дивитись на кращих, адже одні змагання – це як 10 тренувань.

Потреба у новому форматі “літала у повітрі”,  форматі, де буде цікаво стріляти і початківцям і досвідченим спортсменам.

   Після довгих роздумів, консультацій з різними стрільцями, декількох пробних турнірів, народився L-Class у теперішньому вигляді.

Довго довелось відходити від певного “снобізму”, думати як “осучаснити” формат. Хотілось з одного боку – по максимуму зняти певну напругу, що виникає у початківців, з іншого – не спрощувати правила для досвідчених.

   Одже, як проходять наші змагання. Кожна вправа побудована таким чином, щоб  не тільки визначити кращих стрільців, а й виконати певне “філософське” завдання.

Перша вправа – стрільба на дистанцію 100 м.

Всі спортсмени, особливо новачки, мають “стартову напругу”, яка зменшується в процесі змагань. Тому ми вирішили першу вправу виконувати на дистанції, що є найбільш звичною для стрільців. Крім того надали можливість виконати пристрілку зброї, що особливо важливо для спортсменів, які не стріляли раніше на нашому полігоні. За 5 хв. стрілець виконує 3 постріла для перевірки налаштувань прицілу і потім 5 залікових пострілів. Результати виконання цієї вправи радикально не вплинуть на загальний залік, це певна “розминка” перед основним випробуванням.

Друга вправа – стрільба на 300 м. Тут ми знову даємо можливість перевірити зброю. Спочатку виконуються 3 постріли, далі судді на рубежі відмічають яскравими маркерами місця влучань, щоб стрілець чітко ідентифікував їх. Таким чином,  стрілець перед основною сесією має можливість зробити необхідні корегування для більш точної стрільби. Після ознайомлення з результатами пристрілки спортсмен виконує 10 пострілів. Але, при підрахунку результатів, ми врахуємо 10 кращих пострілів з 13. При виконанні вправи і перевіряється зброя і у підсвідомості стрільця є 3 “зайвих”, “чорнових” постріла. Сподіваємось, це також знімає зайве моральне навантаження.

Третя вправа – стрільба на 500м. Порядок виконання аналогічний другій вправі, мішень масштабована відповідно до збільшеної дистанції.

Далі – проводимо підрахунок результатів. У фінал виходять по 5 кращих стрільців з кожного дивізіону та ліги.

Фінальна вправа – стрільба на 500 м. Мішень змінюється на більш складну. Пристрілочні постріли вже не виконуються, залікових пострілів – 5. 

Загальні принципи розподілу учасників по групам.

Ви – стрілець, який потрапив до нас вперше. Ми запропонуємо Вам змагатись у, так би мовити, початковій лізі Sportsman, де є розподіл на 2 дивізіони – тактичний (.308) та відкритий (всі інші калібри). Якщо по результатам перших 3х вправ Ви вийшли у фінал, Ви автоматично переходите у лігу Advanced, та разом з нашими вітаннями отримуєте пам’ятний значок приналежності до цієї ліги. Так як Ви показали гарний результат, то на наступних змаганнях не будете створювати конкуренції “молодим” стрільцям, натомість будете змагатись зі стрільцями свого рівня, за окремий комплект нагород. Наразі у лізі Advanced відсутній поділ на дивізіони, але з ростом чисельності ми це зробим обов’язково. Враховуючи результати минулих змагань, “старенький” .308-й ще дає фору іншим калібрам 😉

  Таким чином ми відокремлюємо різних за рівнем стрільців, що дає шанс отримати нагороду початківцю навіть на перших змаганнях. Крім того, ми визначаємо стрільців, які показують кращі результати на дистанціях 300 м та 500 м, у кожному дивізіоні і лізі. Загалом розігрується три комплекта нагород- ліга Sportsmen у двох дивізіонах, та комплект у Advanced.